środa, 20 lutego 2019

Tagi:

piątek, 30 maja 2014, aktualizowano: wtorek, 1 lipca 2014

Święto Torunia-Miasto tradycji i nowości, 21.06-Bulwar Filadelfijski

Przed nami święto Torunia. Już dziś zapraszamy 21 czerwca na Bulwar Filadelfijski na największą w roku imprezę. Gwiazdą wieczoru będą Strachy na Lachy.

Święto Miasta - Toruń miasto tradycji i nowości,


Obejrzyj, jakie atrakcje czekały na mieszkańców w ten dzień
[youtube=relacja]http://youtu.be/0RK0gOdvT14[/youtube]
[youtube=Toruń, to jest myśl]http://youtu.be/TUiXYSITJHE[/youtube]
[youtube=Toruń, na zdrowie!]http://youtu.be/gK847gKEdH4[/youtube]
[youtube=Toruń, Eko-planeta]http://youtu.be/4H1NhaBT1Hc[/youtube]
[youtube=Bezpieczny Toruń]http://youtu.be/kTERk-uRpT0[/youtube]

21 czerwca bawiliśmy się na wielkim, rodzinnym pikniku. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (140) »

Święto Torunia – godzina po godzinie
Bulwar Filadelfijski - 15.00
Toruń- Miasto tradycji nowości


15.00. Rozpoczęcie imprezy. Spotkanie z toruńskimi żużlowcami (namiot).
15.10 – 15:25. Występ Korporacji Tanecznej Baby Jagi
15:25 – 16.55. Konkursy z nagrodami, występy Korporacji Tanecznej Baby Jagi.
15.30. Zajęcia taneczne. Zumba z Martą Lewandowską i Eweliną Wiśniewską- mała scena
15.30. zabawy siatkarskie na boisku z udziałem zawodniczek TKS-T Budowlani Toruń i uczennic Gimnazjum nr 28 w Toruniu,
16.55 – 17.10. Stare tkaniny w nowej odsłonie - spotkanie ze stylistą
17.15 – 17.45. Wystąpienie Pana Prezydenta Michała Zaleskiego, poczęstunek urodzinowym tortem.
17.50 -18.20. Hatti Vatti – koncert.
18.20 – 18.35. Występ grupy Bang Bang.
18.40 – 19.10. Graba Davcio TKO – koncert.
19.50. Rozpoczęcie regat wioślarskich Toruń-Bydgoszcz.
20.00 – 20.15. Przemówienie Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego oraz Prezesa Express Media dr. Tomasza Wojciekiewicza. wręczenie Pucharu Prezydenta zwycięskiej osadzie wioślarskiej.
20.15-20.50. Występ zespołu Absurd – support.
21.00. Koncert gwiazdy wieczoru Strachy na Lachy.
22.15. Pokaz fajerwerków.
22.30. Zakończenie imprezy.


Występy zespołów, przeróżne pokazy, tradycyjne regaty wioślarskie, przejażdżka nową linia tramwajową na Bielany i dziesiątki innych atrakcji zapewnią mieszkańcom „Nowości wraz z Urzędem Miasta oraz znamienitymi partnerami podczas Święta Torunia.

Zapraszamy mieszkańców na największą w tym roku imprezę plenerową: Święto Torunia. Już poraz kolejny naszej gazecie przypadł zaszczyt zorganizowania wielkiej zabawy dla mieszakańców. Tradycyjnie Święto Torunia przypada w dniu patrona miasta św. Jana Chrzciciela, czyli 24 czerwca. Jan to patron najstarszego i największego kościoła w regionie - Bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu.
Świętowanie rozpocznie się już w sobotę 21 czerwca W tym dniu od 15.00 zapraszamy na piknik na Bulwarze Filadelfijskim, w zrewitalizowanej części koło przystani AZS. Bulwar zostanie podzielony na cztery strefy tematyczne: Toruń-na zdrowie, Toruń, Eko-planeta, Bezpieczny Toruń, Toruń-to jest myśl!
Wśród atrakcji: pokazy tańca, sztuki walki, występ bębniarzy, zajęcia fit, zumba, konkursy i zabawy. Oczywiście nie obędzie się bez urodzinowego tortu i rozstrzygnięcia regat wioślarskich.Bezpiecznie i ciekawie
Specjalne atrakcje przygotowali też liczni partnerzy imprezy. Toruński MZK będzie promował nową linię tramwajową na Bielany, oferując darmowe przejażdżki turystycznym tramwajem od Al. Solidarności do pętli Uniwersytet. W strefie Bezpieczny Toruń policjanci zaproszą do symylatorów dachowania i zderzenia. Będa też pokazy tresury psów. Straż Miejska na swoim stoisku zapromuje bezpieczeństwo, zapraszając dzieci do edukacyjnych zabaw. Będzie można też sprawdzić swój refleks i percepcję „po spożyciu” dzięki alkogoglom. Zaineteresowanym stworzono możliwość przymierzenia rynsztunku bojowego, funkcjonariuszy zabezpieczającycyh niebezpieczne imprezy. Z kolei Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentuje chevroleta aveo przystosowanego do prowadzenia przez oswoby niepełnosprawne.

Wszystko dla zdrowia
W „strefie zdrowotnej” torunianie mogą liczyć na jogurty, lody i kefiry na stoisku firmy Mlekovita, albo na znakomite wyroby Nestle – Pacific – firmy, która zmieniła nawyki żywieniowe milionów Polaków. Swoją ofertę zaprezentuje też Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” z Ciechocinka. Z kolei Super-Pharm będzie udzielał paniom porad kosmetycznych.
Jak zadbać o sylwetkę i mieć świetna kondycję zademonstrują instruktorzy klubu CrossFit Toruń, którzy kilkakrotnie zademonstrują krótki trening. Torunianie będą też mogli spróbować swoich sił na tzw. sztucznych wiosłach i zdobyć karnet na bezpłatne treningi w klubie przy Równinnej.
O atrakcjach w pozostałych strefach napiszemy w jutrzejszym wydaniu „Nowości”.

Popłynie strumień wiedzy
Niezwykle interesujące atrakcje czekają na torunian w tej ostatniej, z wymienionych stref – edukacyjne. Najmłodsza toruńska placówka kulturalno-naukowa Młyn Wiedzy zaprasza na kilkugodzinne pokazy i wspólną zabawę. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć fontannę Herona, w której woda płynie do... góry, eksperyment z nurkiem Kartezjusza, lej wodny i inne pokazy. Dowiemy się też jak zbudować soczewki z butelek i jak kleić bez kleju, używając wody. Na pokazy fizyczne, chemiczne, biologiczne oraz konserwatorski show zaprasza też do swojego stoiska UMK.
Zgoła inną atrakcję przygotowały Toruńskie Wodociągi. Będzie nią gotowanie na parze w wykonaniu Kamila Sakałusa – dziennikarza i kucharza. Z kolei Młodzieżowy Dom Kultury przygotował stoisko poświęcone codziennej kulturze życia w średniowieczu. Fani gier planszowych poczują się w swoim żywiole w namiocie Centrum Gier Feniks, gdzie będzie można rozegrać emocjonujące partie.

Atrakcje, krok po kroku:


Strachy gwiazdą wieczoru
Święto Miasta to również dobra muzyka, na scenie głównej wystąpią: Hatti Vatti, Graba i Davcio, zespół Absurd. Gwiazdą wieczoru będą Strachy na Lachy.


Strachy na Lachy


Hatti Vatti


Graba Davcio TKO

Toruński zespół Absurd


Przypomnijmy sobie, jak się bawiliśmy w zeszłym roku na 780'te urodziny Torunia.Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (14) »W tym roku będą z nami: