środa, 20 lutego 2019

Tagi:

poniedziałek, 23 czerwca 2014, aktualizowano: poniedziałek, 25 sierpnia 2014

NIEDZIELE DLA ZDROWIA

Już w najbliższą niedzielę o godz. 13.00 rozpoczynamy cykl wydarzeń NIEDZIELE DLA ZDROWIA! Zapraszamy 29 czerwca, 13 i 27 lipca, 3 i 24 sierpnia.

Deszczowo, ale z dobrym humorem zakończyliśmy Niedziele dla Zdrowia. Niełaskawa pogoda na Bulwarze Filadelfijskim nie zachęcała do odwiedzin, wesołe nastroje jednak nas nie opuszczały.
Zapraszamy do fotorelacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (18) »


Zapraszamy na finał II edycji Niedziel dla Zdrowia! Tym razem spotykamy się na Plaży Miejskiej na Bulwarze Filadelfijskim, start godz. 13:00
Sponsorem Głównym Strefy Sportowej jest PZU, szczególnie zaangażowane w kwestie ochrony zdrowia.


Zaangażowanie społeczne PZU w obszar ochrony zdrowia

Zaangażowanie społeczne PZU ma bardzo różnorodny wymiar. Równolegle z realizowanymi autorskimi inicjatywami społecznymi, włącza się w akcje kluczowych gremiów CSR w Polsce, popularyzujących najwyższe standardy społecznej odpowiedzialności biznesu. Ubezpieczyciel jest partnerem m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) oraz Koalicji na Rzecz Odpowiedzialnego Biznesu (zawiązanej w ramach Pracodawców RP).

Jedną z kluczowych przestrzeni działań CSR jest obszar ochrony zdrowia, który ubezpieczyciel aktywnie wspiera już od dawna. Grupa PZU przeznacza w skali roku ponad 8 mln zł z funduszu prewencyjnego i środków Fundacji PZU na projekty dotyczące profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowego trybu życia. Działania te są spójne ze strategią biznesową firmy, która poszerza swoją ofertę produktów związanych z ochroną zdrowia, stając się kreatorem rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce. Efektem zaangażowania społecznego ubezpieczyciela w tym zakresie jest cały szereg akcji i kampanii, które PZU inicjuje bądź wspiera.

Najnowszą inicjatywą w obszarze profilaktyki zdrowotnej jest akcja adresowana do kobiet pracujących w PZU. Jej inicjatorem jest Stowarzyszenie Kobiety PZU, a partnerem Instytut Matki i Dziecka. W ramach programu uczestniczki wezmą udział w szeregu badań diagnostycznych i będą mogły skorzystać z usług lekarzy specjalistów, którzy na podstawie wyników badań ocenią stan zdrowia lub skonsultują zdiagnozowane już problemy. Do programu zaproszono wszystkie pracownice firmy. Udział weźmie 1200 pań, które wypełniły specjalną ankietę i określiły, jakie badania je interesują. Lekarze z Instytutu ocenią ich zdrowie pod kątem sercowo-naczyniowym, cukrzycy, niedoczynności i nadczynności tarczycy, nerek i dróg moczowych, a kobiety 45 plus będą zbadane w kierunku wykrycia raka jajnika.

Jednak to nie koniec działań w obszarze profilaktyki zdrowotnej. PZU aktywnie angażuje się w promocję aktywnego spędzania wolnego czasu, szczególnie biegania. Od ponad roku wspiera Fundację Maraton Warszawski w organizacji i promocji największych imprez biegowych w Polsce, Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego, których jest sponsorem tytularnym. Ponadto dla grupy czternastu biegaczy-amatorów przygotował program „Biegaj na zdrowie z PZU”, który ma udowodnić, że pod okiem profesjonalistów z każdej średnio sprawnej osoby można zrobić maratończyka. Celem uczestników programu jest odpowiednie przygotowanie, udział i osiągnięcie mety w 36. PZU Maratonie Warszawskim w 2015 roku. Opiekę nad biegaczami sprawuje sztab, w którego skład wchodzą trenerzy, dietetyk oraz fizjoterapeuta, który stopniowo przygotuje uczestników do podjęcia wyzwania i osiągnięcia celu.

Fundacja PZU zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia wszystkich Polaków. W marcu ruszył program PZU Trasy Zdrowia, skierowany do gmin. W ramach inicjatywy zwycięskie samorządy otrzymają środki na stworzenie ścieżek biegowych. Dzięki temu, zarówno aktywnym sportowcom, jak i osobom, które chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, udostępniona zostanie przestrzeni do ćwiczeń. Ścieżki będą miejscami otwartymi na różne formy ruchu. Na trasie biegacze znajdą uniwersalny zestaw instalacji treningowych do ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Ścieżki będą stanowić strefę treningów, zajęć, relaksu i integracji społeczności lokalnej. W ramach pierwszej edycji programu powstanie 30 Tras Zdrowia na terenie całej Polski. Udział w programie ma na celu zaktywizowanie społeczności małych gmin, które pomimo sprzyjających okoliczności przyrody, rzadziej uprawiają sport, niż mieszkańcy dużych miast.

Firma wspiera również placówki medyczne, przeznaczając środki z funduszu prewencyjnego m.in. na zakup sprzętu medycznego. W Zakładzie Teleradioterapii, działającym w ramach Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Łodzi, dzięki współpracy z PZU powstaje specjalistyczna przestrzeń, umożliwiająca działanie najnowocześniejszej aparatury do radioterapii. To odpowiedź na wzrost liczby zachorowań na raka w województwie łódzkim. PZU zaangażował się także w długofalowy program „Zdrowa gmina”, którego celem jest podkreślenie wagi i zachęcenie mieszkańców gmin do badań profilaktycznych pozwalających na wczesne wykrycie raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego.


------------

Kolejne, już czwarte spotkanie z Niedzielami dla Zdrowia. Tym razem bawiliśmy się na Basenach Letnich na Skarpie. Piękna pogoda sprzyjała dobrym nastrojom i chęci do zabawy z nami

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (22) »


[youtube=relacja filmowa z Niedzieli dla Zdrowia na basenach letnich]http://youtu.be/C7r5QibN1RI[/youtube]

-------------

Tak było na Hali Sportowo-Widowiskowej. Niedziela dla Zdrowia organizowana przez Dziennik Nowości i UM Toruń połączyła się z ważnym dla mieszkańców wydarzeniem- Drzwi Otwartych Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Bema

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (50) »
KONKURS ARPOL MOTOR COMPANY


NIE CZEKAJ, NAGRODA SAMA SIĘ NIE WYGRA !!!
Zapraszamy wszystkich w najbliższy weekend tj. 26 i 27 lipca, pod Halę sportowo-widowiskową. Arpol Motor Company będzie wspierał akcję "Weekend dla Zdrowia" swoją obecnością.
Nie obędzie się oczywiście bez NAGRÓD! Każdy kto pojawi się na naszym stoisku, i okaże dowód rejestracyjny swojego auta, otrzyma nagrodę GWARANTOWANĄ, którą będą wręczały piękne hostessy
Zapraszamy!!!

Weekend dla Zdrowia w Hali Sportowo-Widowiskowej już 26 - 27.07.2014! Start godzina 11.00!


------------------

Zapraszamy do fotorelacji. Tak się bawiliśmy przy CHR Toruń Plaza podczas drugiej Niedzieli dla Zdrowia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (23) »
Już w tę niedzielę, przy CHR Toruń Plaza zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Niedziele dla Zdrowia. Gościem specjalnym będzie Tomasz Hajto, który tak mówi o pasji w Akademii FutboluPASJA do piłki nożnej i myśl o młodych pasjonatach, którzy już dziś szukają profesjonalnej SZKÓŁKI PIŁKARSKIEJ w Polsce skłoniły mnie do utworzenia AKADEMII FUTBOLU.
Inspiracją do powstania Akademii były najlepsze europejskie szkółki z NIEMIEC, z kraju gdzie dba się bardzo o szkolenie, rozwój przyszłych piłkarzy i ich umiejętności już od najmłodszych lat.
Z kraju, gdzie zwraca się również uwagę na aspekty współpracy GRY ZESPOŁOWEJ I POSZANOWANIA WARTOŚCI innych zawodników.
Ogromne znaczenie ma dla nas także to, aby trenowanie dla pociech było przyjemne i dostarczało im dużo POZYTYWNEJ ENERGII I PRZYJEMNOŚCI, ponieważ dzieci BAWIĄC SIĘ I WSPÓŁPRACUJĄC ZE SOBĄ chętniej angażują się w zajęcia oraz szybciej przyswajają nowe umiejętności.

DRUGIM CZYNNIKIEM, który skłonił mnie do zorganizowania Akademii, była świadomość, iż najmłodsi coraz częściej spędzają CZAS WOLNY w domu, przeważnie przed telewizorem i komputerem. Stąd też tworząc idee szkółki wzięliśmy to pod uwagę, iż dzieci potrzebują WIĘCEJ RUCHU i dla nich zapewniamy WYKWALIFIKOWANĄ OPIEKĘ przez naszych trenerów, którzy prowadząc zajęcia dostarczają im POZYTYWNEJ ROZRYWKI.


Akademia Futbolu Tomasza Hajto zaprasza na darmowe treningi w sierpniu, szczegóły pod numerem telefonu 500 304 314 , p.kacperski@akademiapilki.pl

------------

Tak się bawiliśmy na pierwszej Niedzieli dla Zdrowia, na Rynku Staromiejskim. Powtórka już 13 lipca w CHR Toruń Plaza

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (23) »
NIEDZIELE DLA ZDROWIA

29 czerwca Rynek Staromiejski,
13 lipca Centrum Handlowo - Rozrywkowe Toruń Plaza,
27 lipca Hala Sportowo - Widowiskowa przy ul. Bema,
03 sierpnia Centrum Sportowo – Rekreacyjne, ul. Przy Skarpie,
24 sierpnia Finał spotkań, Plaża na Bulwarze Filadelfijskim,


Start godz. 13.00 - 17.00