środa, 20 lutego 2019

Tagi:

wtorek, 9 czerwca 2015, aktualizowano: czwartek, 14 stycznia 2016

Święto Miasta - bajkowy Toruń zaprasza 27 czerwca

„Nowości - Dziennik Toruński” wraz z Urzędem Miasta i Toruńską Agendą Kulturalną zapraszają na wyjątkową imprezę, która odbędzie się w ramach obchodów Święta Miasta Torunia. 27 czerwca na Bulwarze Filadelfijskim będzie można poczuć prawdziwą magię!

Redakcja „Nowości - Dziennik Toruński” wraz z Urzędem Miasta i Toruńską Agendą Kulturalną zorganizowali dla mieszkańców Torunia wyjątkową imprezę, która odbyła się w ramach obchodów Święta Miasta. W sobotę 27 czerwca na Bulwarze Filadelfijskim można było poczuć prawdziwą magię!


Dla gości przygotowano wiele atrakcji. W programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza rozpoczęła się paradą bajkowych postaci z Teatru Baj Pomorski, które wyruszyły spod pomnika Mikołaja Kopernika i dotarły na Bulwar Filadelfijski. Uczestnicy mieli okazję odkryć najlepsze toruńskie legendy i wysłuchać wielu niesamowitych opowieści. Dla poszukiwaczy wrażeń przygotowana została gra miejska, oparta na historii "Podróży Pana Kleksa". Zadaniem uczestników było pokonanie wyznaczonej trasy wokół Bulwarów i zebranie w odpowiednich miejscach piegów Pana Kleksa.
Jak co roku nie zabrakło upominków. Piekarnia B.K. Rumińscy przygotowała niesamowicie bajkowy, ogromny tort, którego skosztowali wszyscy obecni goście. Na początku na scenie wystąpił wspomniany Teatr Baj Pomorski, a na dzieci czekało mnóstwo atrakcji w postaci różnych gier i animacji. Po południu wystąpił zespół Jamal, a następnie odbyły się tradycyjne regaty wioślarskie, które uroczyście otworzył Prezydent Torunia Michał Zaleski. Imprezę zakończył magiczny występ Kapeli ze Wsi Warszawa oraz pokaz sztucznych ogni.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze Święta Miasta Torunia.


Materiały archiwalneW tym roku z okazji Święta Miasta będziemy bawić się też na dwóch koncertach. Na scenie wystąpią: Jamal oraz Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa.

W tym roku są z nami:
Vitalabo
Autopol Noskiewicz
Kampania Piwowarska
Arriva Bus Transport Polska Sp.z o.o.
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
Mlekovita
TEB Toruń
Przedszkole Prywatne Alfik
Restauracja Speedway
Leroy Merlin
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
TAXLAS SJ - domy z drewna, pielęgnacja zieleni
Toruńskie Wodociągi
CUK Ubezpieczenia
Klinika pod Tężniami
PZU ubezpieczenia, inwestycja, emerytury
RoboBAZA
ZBD Rogowo
Urbitor sp. z o.o.
Pozytywna Cafe by Rubicon
Euro-Drób
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania
Zakład Doskonalenia Zawodowego
Patronat Artystyczny należy do Baja Pomorskiego, który w tym roku obchodzi 70'lecie swojej działalności.

Patronatem medialnym imprezę objęli: Radio GRA, Tv Toruń

Współorganizatorem jest Toruńska Agenda Kulturalna

W ramach obchodów, zapraszamy do wzięcia udziału w grze miejskiej, która będzie polegała na...szukaniu piegów Pana Kleksa.
By wziąć w niej udział, należy wysłać dane uczestnika (imię i nazwisko) oraz numer telefonu na adres mailowy: BajkowyTorun@wp.pl
W treści maila wpisz: Gra miejska "Podróżuj z Panem Kleksem"
lub
pojawić się 27 czerwca na Bulwarze Filadelfijskim od godziny 15:00 do 17:00, przy stanowisku małej Akademii Pana Kleksa (w okolicach sceny imprezy Bajkowy Toruń)

Więcej informacji o zapisach do gry pod numerem tel.: 531441099 oraz na stroniet