środa, 20 lutego 2019

Tagi:

wtorek, 24 listopada 2015, aktualizowano: wtorek, 24 listopada 2015

Forum Ekspansji

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w Forum Ekspansji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbędzie się 24-25 listopada br. w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Toruńskim Parku Technologicznym.


Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w Forum Ekspansji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbędzie się 24-25 listopada br. w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Toruńskim Parku Technologicznym.


Po raz siódmy święto sektora MŚP wita do Torunia. W ramach tegorocznej edycji przedsiębiorcy otrzymają dużą dawkę wiedzy na temat umiędzynaradawiania ich działalności z punktu widzenia wchodzenia na rynki zagraniczne.

Podczas 24 prelekcji i paneli biznesowych wystąpi ponad 40 ekspertów i specjalistów, którzy podzielą się wiedzą z ponad 300 uczestnikami Forum.

Program dwudniowego forum podzieliliśmy na 4 ścieżki:

Ścieżka dla początkujących – w ramach której odbędą się spotkania dla przedsiębiorców z zakresu strategii umiędzynarodowienia przedsiębiorstw, a także strategii marketingowych wejścia na zagraniczne rynki. Omówione zostaną również korzyści wynikające z wyjazdów na targi i misje gospodarcze. Ponadto, nasi eksperci podpowiedzą z jakich środków można sfinansować działania eksportowe w firmie oraz zwrócą uwagę na różnice kulturowe wpływające na nawiązywanie stosunków handlowych z zagranicznym parterem. Ścieżka ta skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców mających niewielkie doświadczenie w handlu międzynarodowym, a także dla firm, które dopiero rozważają wejście ze swoim produktem/usługą na zagraniczne rynki.
Ścieżka dla zaawansowanych – w ramach której odbędą się spotkania dla przedsiębiorców dotyczące m.in.: wyboru optymalnych kierunków ekspansji międzynarodowej, alternatyw dla eksportu oraz efektywnych systemów wspierania umiędzynarodowiania MŚP. Zamierzamy rozwiać niektóre dylematy polskiego eksportera i wskażemy źródła finansowania działalności umiędzynarodawiającej (niekoniecznie tylko na eksport). W tej ścieżce nie zabraknie również miejsca na omówienie wyzwań globalnej gospodarki i charakterystykę nowych rynków i kierunków ekspansji. Ścieżka ta skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców doświadczonych w eksporcie.
Born to be global – ścieżka poświęcona firmom, które od samego początku istnienia zdobywają pozycję na rynkach zagranicznych. Podczas paneli biznesowych będzie można zidentyfikować swoje przedsiębiorstwo jako born-global oraz zapoznać się z wyzwaniami jakie przedsiębiorcom stawia globalny marketing.
Spotkania z rynkami – ścieżka poświęcona możliwościom wejścia na rynki wschodnie (Indie, Chiny, Japonia) oraz zachodnie (USA, Kanada, Brazylia/Meksyk). Spotkania będą prowadzone w formule debaty World Café, która pozwala uczestnikom na przeprowadzenie grupowych rozmów z ekspertami od konkretnych rynków zagranicznych.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym: Ministra Gospodarki, Ministra Infrastruktury i Rozwoju, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Prezydenta Miasta Torunia, Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Podczas uroczystej Gali Forum docenimy firmy przodujące już we wdrażaniu oryginalnych rozwiązań. Jak co roku ogłosimy zwycięzców i wręczymy nagrody w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2015” oraz po raz pierwszy nagrodzimy najlepszego eksportera wśród małych i średnich przedsiębiorstw województwa kujawsko-pomorskiego w ramach konkursu „Lider Innowacji Pomorza i Kujaw 2015″.